Přijeďte se uklidit

Tipy na výlet

Jsme v centru krásného kraje, protkaného hustou sítí nádherných cyklotras nabízejících své kilometry opepřené krásnými scenériemi.

Když se rozhlédnete, uvidíte lyžařské sjezdovky, skalní lezecké oblasti, unikátní skanzen místních staveb nebo jinde nevídaný kraj kamenů uprostřed divoké přírody.

Je jedno, zda jste milovníci lyží, lezení či kola – od nás můžete vyrážet kamkoliv.

Cíle úplně blízko

Na jejich dosažení potřebujete pár minut, cestu tam i zpět hravě zvládnou i děti. Místa jsou dostupná pěšky, kočárkem, na kole i odrážedlech. A hlavně je nenajdete v žádném turistickém průvodci.

ke studánce

Chloubou Ouklidu je náves. Nádherný prostor s Husovou lípou, studánkou, rybníčkem a mobiliářem pro odpočinek a pohodu.

 

 

k pustému rybníku

U rybníka cesta končí, tam je klídek s velkým k. A když se sejdou dobré okolnosti, je tam i příjemné koupání.

na Ameriku

Ideální místo na piknik a svobodné dětské hry plné fantazie. A kudy tam? Po zelené turistické směrem na Bor, kolem rybníka a přes les. Pak opusťte turistickou značku a vzhůru na „kopec“. Louky, kameny, ostrůvky stromů a keřů a krásný výhled vás pohltí.

na dětské hřiště a za zvířaty

Děti jistě ocení i nedaleká moderní dětská hřiště. To bližší je v Boru, to vzdálenější v Nedrahovicích. V Boru navíc můžete okouknout nefalšovanou vesnickou zoo – krávy, koně, kozy, kachny, holuby. V blízké Kamenici a Nedrahovicích pro změnu chovají ovce. Zkrátka můžete hodně zblízka pozorovat i zvířata, která nenajdete u nás na statku.